Reklam Geyikleri

* * * * İçinde reklam, reklamcı geçen gevişler için uçsuz bucaksız otlaklarr !! * * * *

Yazar, art dir., müştem, stratejici, medyacı, araştırmacı, patron, müşteri... herkese açık. Katılmak isteyen arkadaşlar, lütfen, nerede ve hangi konumda çalıştıkları bilgisini reklamgeyikleri [a] gmail.com adresine bir e-posta ile ativersin.

Cuma, Eylül 08, 2006

Wilson

Blog adımız Reklam Geyikleri olduğuna göre, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin sitesinden bir fıkra alıntılamak istiyorum.

"Wilson adında birinin bir çivi fabrikasi vardır ve reklama ihtiyacı vardır. Reklamcı bir arkadaşı ile konuşurken arkadaşi "Wilson Çivileri" diye bir reklam hazırlayabileceğini ifade eder.
"Bana bir hafta ver!" der arkadaşı, "sana bir kasetle döneceğim" Bir hafta sonra reklamcı, Wilsonu görmeye gelir. Kaseti videoya koyar ve çalıştırır. Romalı bir asker İsa kılığındaki birisini çarmıha çivilemekle mesguldür.
Yüzünü kameraya çevirir ve "Wilson çivileri kullanın, onlar herseyi taşırlar" der.
Wilson çılgına döner ve bağırır. "Senin problemin ne? Bunu asla TV?de göstermezler. Sana ikinci bir şans veriyorum, ama kesinlikle Romalıların İsa'yı çarmıha germesi gibi şeyler istemiyorum"
İkinci hafta reklamcı elinde baska bir kasetle gelir. Yine kaseti videoya koyar ve çalistirir. Bu sefer kamera Roma'nın dışından merkeze dogru yakınlaşır ve çarmıha asılı kişinin önünde durur. Romalı bir asker yukarı bakar ve 'Wilson çivileri, herseyi taşır.'
Wilson kendini tutar bu sefer. "Sen beni anlamıyorsun, çarmıhta bir İsa istemiyorum. Sana son bir sans veriyorum bir hafta içinde yayınlanabilecek bir reklamla gelmeni istiyorum"
Bir hafta daha geçer. Wilson sabırsızca beklemektedir. reklamcı yeni kasetiyle gelir: Saçları uzun, yarı çıplak bir adam nefes nefese koşmaktadır. Bir düzine Romalı asker de peşinden kovalamaktadır. Tepenin başına gelirler ve askerlerden biri kameralardan birine dönerek:
"Keske Wilson çivileri kullansaydık!.." der. "

1 Comments:

At 1:39 ÖS, Blogger Haluk Mesci said...

Biraz aşağıdaki bir yazıda, adımızı değiştirsek mi diye bir soru sordum. Lütfen okuyup görüşünüzü ortaya koyun. Tabii geyik de yapabilmeliyiz ama sektörün reklamveren tarafı dahil her yanından arkadaşımızın reklam hakkında yazabileceği bir yer haline gelmemiz esas olmalı belki de... O zaman adımızı örneğin Reklamcının Günlüğü veya Reklam Günlüğü ya da önerilecek bir başka şeyle değiştirmemiz uygun olur...

 

Yorum Gönder

<< Home